Wesprzyj projekty w pobliżu Ciebie
Dla tworzących kampanię
Zgłoś projekt

Uruchomienie kampanii jest możliwe po zgłoszeniu i zaakceptowaniu projektu. Zgłosić projekt może każdy zarejestrowany i zweryfikowany użytkownik WspieramDobro.pl.
Rejestracja użytkownika w WspieramDobro.pl jest darmowa. Weryfikacja jest warunkiem otrzymania własnego konta rozliczeniowego u operatora płatności internetowych przelewy24.pl.

Projekt można dodać we własnym imieniu lub w imieniu swojej wspólnoty, zakonu, parafii, stowarzyszenia, fundacji, firmy...

Po zalogowaniu na własne konto należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (Rozpocznij projekt), a następnie poczekać na akceptację inicjatywy. Może się zdarzyć, że poprosimy o dodatkowe informacje w celu weryfikacji Twojej inicjatywy.
Zaakceptowane projekty są prezentowane na dedykowanych podstronach i są widoczne dla wszystkich odwiedzających.

W razie potrzeby wystarczy do nas napisać. Odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości.

Zgłoś projekt
Dobrze opisz projekt

Pola formularza dodawania projektu przeprowadzą przez proces dodawania.

Po ierwsze nazwij swój projekt. Pod tą nazwą Twój projekt będzie prezenetowany odwiedzającym WspieramDobro.pl.
Po drugie wybierz kategorię projektu: Wydarzenia, Edukacja, Publikacja, Wspólnoty, Misje, Muzyka, Sztuka, Dobroczynność.
Po trzecie dodaj główną grafikę lub zdjęcie ilustrujące projekt. Uwaga, pamiętaj o tym, aby dysponować prawami do użycia danego zdjęcia czy grafiki.
Dalej wskaż do kiedy ma trwać kampania zbierania pieniędzy na wsparcie inicjatywy.
Kolejne pole formularza to krótki opis projektu, który pojawi się na listach projektów i na górze karty projektu.
Następnie pełny opis projektu. I tutaj jest miejsce na jak najdokładniejsze opisanie proponowanej inicjatywy. Pamiętaj, że od tego w jaki sposób zaprezentujesz projekt w dużej mierze zależy to, czy odwiedzający zechcą go wesprzeć.

Na koniec jest miejsce na podziękowania. Nie trzeba uzupełniać tego pola na etapie zgłaszania projektu, ale wymagamy, aby po zakończonej kampanii podziękować wspierającym za ich ofiarność, a po zrealizowaniu projektu złożyć świadectwo.
 

Dobrze opisz projekt
Informuj, zachęcaj i promuj

Jeżeli rojekt jest zgłoszony i zaakceptowany, a kampania jest aktywna to warto poinformować o nim jak najwięcej osób. Można w tym celu skorzystać z udostępnianych przez WspieramDobro.pl narzędzi wspierających komunikację w kanałach social media, ale to przecież nie wszystkie możliwości.
Warto i należy dotrzeć do jak największej ilości osób dowolnymi kanałami komunikacji. Sprawdź swoje listy kontaktów mailowych, telefonicznych. Powiadomi członków wspólnoty, parafii, zespołu organizacyjnego, sympatyków fundacji czy stowarzyszenia, wszystkich tych, którzy mogą być związani emocjonalnie z inicjatywą, i wszystkich innych do kogo uda Ci się dotrzeć. Każda kolejna osoba to szansa na wsparcie modlitewne, wsparcie finansowe czy wsparcie w postaci działania na rzecz projektu, choćby poprzez rozsiewanie informacji do kolejnych i kolejnych osób.

We wspólnocie tkwi ogromna siła.

Informuj, zachęcaj i promuj
Otrzymuj wsparcie od ofiarodawców

Projekt zgłoszony, dobrze opisany i zaakceptowany. Kampania uruchomiona, omodlana (tak, jako ludzie wierzący, uważamy, że modlitwa to najważniejsza forma wsparcia), a informacja o niej rozesłana do sympatyków, znajomych, znajomych znajomych... 
Mechanizmy, które udostępniamy na WspieramDobro.pl pozwalają w bezpieczny sposób wspierać wybrane projekty wszystkim odwiedzającym i użytkownikom. Jeżeli osoba nie ma swojego konta użytkownika, nie jest zalogowana to nic nie szkodzi. Taka osoba także może wesprzeć finansowo kampanię projektu.
Zachęcamy jednak do zarejestrowania się (rejestracja jest darmowa), wówczas uzyskuje się dostęp do większej ilości funkcji i informacji.
Dla umożliwienia sprawnego udzielania wsparcia finansowego projektów zdecydowaliśmy się na skorzystanie z operatora płatności internetowych przelewy24.pl.
Wszystkie środki ofiarowane przez wspierających są gromadzone na specjalnym koncie, a po zakończenu projektu przekazywane na konto projektodawcy w przelewy24.pl z którego projektodawca może je wypłacić na własne zweryfikowane konto bankowe. I już, pozostaje realizować projekt, a potem podzielić się świadectwem z jego przebiegu i efektów.

Otrzymuj wsparcie od ofiarodawców